OTÁZKY A ODPOVĚDI

ZDE V PRODEJIJak knížka vypadá a jak jí můžu koupit?

Malou ochutnávku si můžete prohlédnout zde.

Základní informace: Rozměr: 242 × 243 mm, hmotnost: 831 g, pevná vazba, kvalitní lesklý papír,  132 stran Cena: 340.-

Objednat můžete ZDE, odesíláme doporučeně v bublinkové obálce nebo lze vybrat možnost vyzvednout na výdejních místech (uveďte v poznámce v objednávce)

chcijihned

Mohou děti podle knížky vařit i veganské a vegetariánské jídlo?

Rozhodně! Knížka právě nabádá děti vyzkoušet nové chuti a kombinace. Učí je, co lze čím při vaření nahradit. Recepty pak může každý rodič upravit například za pomoci pexes, které jsou ke stažení v naší klubovně. Každá rodina tak může své děti vést právě k tomu stravování, jaké je u ní obvyklé.

V čem je jiná?

Návodně za pomoci ilustrací učí děti vařit od základů až po složitější jídla. Dítě se nebude muset maminky dokola ptát, jak se vaří brambory, ale bude vědět, kde si to SAMO může znovu a znovu najít. Vede dítě k samostatnosti, zvídávé dítě se bude snažit pochopit a vyzkoušet všechno samo a když si nebude vědět rady, prostě se vás zeptá. Každé dítě se přirozeně chce učit, podpořte to v něm. A buďte trpěliví...

Pokud vám výskyt dítěte v kuchyni cuchá nervy, ale přesto chcete, aby umělo právě to vaše vařit, doporučujeme vyzkoušet blahodárné Zenové omalovánky! :-D

 

Jaké recepty v knížce najdu?

Kde mohu sledovat novinky?

Web aktualizujeme jak nejrychleji to lze, ale pokud chcete všechny novinky vědět opravdu začerstva, lajkujte naši stránku na Facebooku, neunikne vám pak žádná soutěž nebo akce! Nebojte, s posty to nepřeháníme ;-)

Dohromady jsme čtyři maminky s kopou dětí a již roky vaříme pro ně, ale hlavně také s nimi ! Jejich radost z vaření a touha naučit se a zkusit to, co umí máma s tátou, přináší do kuchyně veliká dobrodružství.

Pak jsme zjistily, že většina návodů a kuchařek se musí hodně přizpůsobit, aby podle nich dítě dokázalo něco připravit samo, nebo téměř samo. A tak jsme si řekly, že to zkusíme přes obrázky, přizvaly jsme do projektu ilustrátorku Katku a nechaly tak vzniknout originální postavičky a další návodné obrázky. Zjistily jsme, že spousta maminek si ani neuvědomuje, kolik toho děti zvládnou samy, když dostanou možnost a prostor (a nikdo neřeší nepořádek v kuchyni). A tak jim to chceme ukázat...

Každá z nás něco umí, jedna dostala nápad, oslovila ostatní a daly jsme to dohromady. Chceme, aby naše děti jedly dobře a zdravě. Chceme, aby naše děti uměly jídlo připravit a udělat jím radost sobě i svým blízkým !

 


Díky rostoucí fantazii mají děti skvělou schopnost chápat obrázky a proto jsou základní recepty pro nejmenší kuchaře znázorněny graficky, jednotlivé postupy pak formou komiksu ! Knížka nemá za cíl přinést pouze výčet základních receptů, ale měla by plně rozvíjet fantazii a kreativitu malých kuchařů.

Jednoduše vysvětlenými postupy se děti seznámí se základními procesy ve vaření a naučí se připravit různě složitá jídla. Je pochopitelné, že menší děti budou v mnohém potřebovat pomoc rodičů, ale nechte je, aby vás o ni samy ,jako páni kuchaři, požádaly. Složitější (ale stále snadné) recepty pro kuchaře s určitými zkušenostmi jsou upraveny tak, aby plynule navazovaly na úvodní kuchařské "školení" a zároveň respektovaly ten rok dva navíc oproti mikrokuchtíkům....

  • Pomůžete dětem naučit se vařit
  • Když jim připravíte správné prostředí, zvládnou spoustu věcí v kuchyni samy
  • Základní kuchyňské postupy přizpůsobené dětem
  • Vizuální pomůcky – pexesa, omalovánky, kartičky v našem klubu
  • Návody pro děti už od 5 let – obrázkové postupy
  • Recepty logicky zpracované pro dětský postup myšlení = Přehledné, návodné a postupné
  • Podpora vlastní kreativity při vaření
  • Podpora samostatnosti

Gabča Martišová

MANAŽERKA PROJEKTU

Míša Levíčková

VEGAN RECEPTY / KLUBOVNA

Bára Nováková (Veselá)

DESIGN / PR / WEB

Katka Hruschková

ILUSTRACE