Jako lektorka angličtiny a jógy jsem povýšila své záliby na profesi. Založila jsem si studio v Berouně, kde se mohu věnovat obojímu a těšit se tak každý den do práce. Důležité pro mě je, že mi podnikání v malém umožňuje věnovat se dětem tak, jak si přeji.

Miluji svěží letní rána a horké večery, jasnou hvězdnou oblohu, tyrkysové moře, vrcholky hor, rozkvetlé louky, plynutí s jógou, volnost běhu, výlety s rodinou a kafíčka s kamarádkami. Stravuji se skoro 20 let výhradně vegetariánsky a poslední roky tíhnu k veganské a raw stravě. Věřím, že jsme tím, co jíme a jak myslíme. Proto se snažím sladit svůj život s jogínským principem nenásilí a pravdivosti. Vařím téměř denně a připravuji si mj. domácí kváskový celozrnný chléb, mandlové mléko, kokosové jogurty, sušenky, müsli tyčinky apod. Ráda též obdarovávám mé milované jedlými dárky. Stále se snažím poznávat sebe sama a žít naplněný život.

Když mě Gábina přizvala k projektu Dobrodružství v kuchyni - Děti vaří samy, neváhala jsem ani chvilku. Kvalitní jídlo je má láska a věřím, že svět potřebuje více zdravých, soběstačných a zodpovědných lidí, kteří vyrostou z dětí, jimž dáme svou důvěru. Třeba i v kuchyni. Své syny odmalička vedu k pečlivému výběru věcí, které dávají do úst. Učím je, aby si byli vědomi původu jídla a jeho složení a účinků na tělo. A jelikož si u mužů velmi cením samostatnosti, vychovávám své syny s cílem, aby se o sebe a své blízké uměli postarat, až se postaví na vlastní nohy. K tomu patří i nakupování a vaření z opravdových potravin. Je mi ctí, že můžu být součástí týmu, který připravil tuto jedinečnou kuchařku a jsem vděčná za možnost podílet se na vzniku knihy, která přispěje k podpoře domácího vaření a zapojení dětí do chodu domácnosti.

Cítím, že jedním z mých hlavních poslání je přispět k odstranění krutostí, kterých se lidé dopouštějí na hospodářských zvířatech. Proto ve svém studiu Samaya v Berouně pořádám kurzy veganského vaření, účastním se celosvětové akce Restaurant Day, kde prodávám doma připravené veganské dobroty, založila jsem facebookovou stránku Laskavé dobroty, kam vkládám recepty na rychlá jídla bez zvířecích produktů a chystám veganskou kuchařku.

Věnuji se intenzivně kurzům jógy a mým přáním je, aby více lidí bylo díky mým lekcím šťastnějších a zdravějších. Dalším mým počinem jsou jógová online videa pro cvičení v prostředí domova, která jsou vhodná i pro začátečníky a umožňují všem, kdo mají studio daleko nebo nemají čas za jógou dojíždět, protáhnou a posílit své tělo kdykoli mají chuť. Více na www.bezpecnajoga.cz.