Vždycky jsem byla aktivní organizátorka a pořád jsem vymýšlela záměry, akce, plány a organizovala. Ať už ve škole, v soukromí nebo později v práci. Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou, během studia jsem pracovala v několika firmách, v oblasti obchodu, provozu a marketingu. Vždycky mě bavila praxe, kde bylo jasné, že tam je ten pravý život, a tam se člověk nejvíce naučí. A dodnes jsem o tom přesvědčená. Pak jsem prošla různými zaměstnáními, od manažerky v marketingu, přes krizové řízení firem v divoké době 90 let, státní správu až po velkou korporaci – poradenskou firmu.

Zároveň jsem řešila „soukromou“ kapitolu svého života, a postupně osvojila s manželem tři děti. Skutečnost, že jsem nemohla mít vlastní děti, mne vlastně přivedla na cestu osobního rozvoje. Na mateřské „dovolené“ jsem jsem absolvovala řadu seberozvojových kurzů v oblasti duše i těla, začala jsem se zabývat psychosomatikou, stala jsem se certifikovanou lektorkou jogy, kinezioložkou metody One Brain, pracuji s Bachovými esencemi, jako životní koučka s lidmi, založila jsem rodinné a komunitní centrum, provozovala vodácký areál, a postupně se přestávala bát žít a zkoušet nové věci „na vlastní triko“….

Každý den děkuji, že mohu svůj život žít se svým podporujícím mužem a svými třemi adoptovanými dětmi, kteří jsou největším darem mého života i cenným zrcadlem. Mými dalšími láskami jsou moře, hory, malování, hudba a tanec, sport...

Když byly mému nejstaršímu synovi zhruba 4 roky, velmi rád se mnou trávil čas v kuchyni. Postupně jak jsem jej nechávala míchat, vařit, smažit, péct. No a když chtěl vařit něco sám, tak jsem postupně, jak byl starší, recepty začala vybírat na internetu nebo psát, tak aby jim rozumněl. Aby byly jasné, stručné, návodné, aby podle nich děti dokázaly něco ukuchtit. No a tak vznikl celý nápad. Protože zkrátka žádné návody , podle kterých by děti samostatně mohly něco připravit – nebyly k nalezení.